2022 yılı için;

Abone bağlantı bedeli; Dağıtım şebekesinin abone iç tesisatına bağlantısı için gereken proje, işçilik, malzeme, kontrol ve onay harcamaları ile sayaç bedeli toplamının abone başına düşen payını ifade eden sabit bedeldir.

Konut ve ısınma amaçlı doğal gaz kullanan abonelere uygulanacak abone bağlantı bedeli üst sınırı ilk bağımsız bölüm sayısı (BBS) için kurum tarafından 1.158,00 TL olarak tespit edilmiştir.

Bağlantı talebinde bulunulan binadaki daire sayısına göre hesaplanacak BBS; dairenin 200 m² ye kadar brüt alanı için 1 (bir) alınır, bundan sonraki ilave her 100 m² ye kadar alan için abone bağlantı bedeli 1.007,00 TL artırılır.

Doğal Gaz Piyasası Dağıtım ve Müşteri Hizmetleri Yönetmeliğinin 40 ıncı maddesi kapsamında abonelerin yazılı talebi doğrultusunda, dağıtım şirketi tarafından mevcut mekanik sayacın ön ödemeli sayaç ile değiştirilmesi durumunda alınacak bedel 371,00 TL olarak tespit edilmiştir.

Mal ve hizmet üretim amaçlı doğal gaz kullanacak abonelere münferit bağlantı yapılacak olması halinde bağlantı, abonenin seçimine bağlı olarak, abone tarafından sertifika sahibi kişilere veya dağıtım şirketlerine yaptırılır.

Mal ve hizmet üretim amaçlı doğal gaz kullanacak abonelere münferit bağlantı yapılacak olması halinde bağlantının, abone tarafından sertifika sahibi kişiye yaptırılması durumunda bağlantı bedeli, ilk 100 metrelik bağlantı için 790,00 TL, sonraki her bir metre için 4,90 TL olarak kurum tarafından tespit edilmiştir.

Mal ve hizmet üretim amaçlı doğal gaz kullanacak abonelerin münferit bağlantıyı sertifika sahibi firmalara yaptırmaları durumunda, aşağıdaki link de belirtilen yapım hizmet sertifikası sahiplerinden birisi ile anlaşmış olmalıdır.

http://lisans.epdk.org.tr/epvys-web/faces/pages/lisans/dogalgazYapimVeHizmetSertifikasi/dogalgazYapimVeHizmetSertifikasiOzetSorgula.xhtml

Sizin İçin En İyi Hizmeti Hedefledik

BAGDAŞ olarak siz müşterilerimize doğal gaz arzını sürekli ve güvenli olarak sağlamayı hedefliyoruz. Amacımız, müşterilerimizin ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda sürekli iyileştirme ile hizmet kalitemizi yükseltmek. 

Abone Bağlantı Sözleşmesi
Abone Bağlantı Sözleşmesi
Abonelik Sözleşmesi
Abone Sözleşmesi
Abonelik Sözleşmesi İptali
Abonelik Sözleşmesi İptali
Sertifika - Proje
Sertifika - Proje
Tarifeler
Tarifeler
Fatura Ödeme Noktaları
Fatura Ödeme Noktaları
Faturamatik
Ödeme Noktaları
BAGDAŞ Abonelik İşlemleri
edevlet abonelik işlemleri